Starship pakirobotid

Starship Technologies kontoris võeti meid kohe rõõmsalt vastu ja esimesed pakirobotid olid juba ukse juures olemas. Nii suured kui väikesed.

Saime teada, et robot jaksab vedada kuni 10 kg pakki. Elusolendeid ei ole lubatud kasti panna. Robotil on ees ja taga kokku 9 silma, et ta millelegi otsa ei sõidaks või auto alla ei jääks. Õnneks ei ole siiani ükski robot seetõttu surma saanud. Nad on võimelised ka kõnnitee äärest üles sõitma. Selleks oskavad nad oma esimesed rattad sobivalt üles tõsta ja saavadki ääre peale. Kokku on neil siis kuus ratast.

Hetkel õpivad robotid tänavatel liikumist ja salvestavad oma liikumistee. Selleks on neil alati saatjad kaasas, kellel on siis vajadusel võimalik puldi peal punast nuppu vajutada ja robot seisma panna. Muidu liiguvad nad ise või juhitakse neid juhtimiskeskusest, kus iga roboti jaoks on inimene, kes näeb kuidas robot liigub ja mida ta näeb. Sealt saab talle anda ka nõusoleku näiteks sõidutee ületamiseks. Seda ei ole neil lubatud veel omapäi teha.

Roboteid on hetkel umbes 100 ja neid arendatakse kogu aeg. Ega see robotikool nii lihtne olegi. Kogu aeg on vaja midagi juurde õppida. Aga robotid on väga tublid ja asjalikud ning nende õpetajad on ka eriti lahedad ja tšillid. Tegime neile ettepaneku, et nad võiksid õpilasmaleva raames midagi korraldada ja vabariigi 100 aastapäeva puhul võiksid sini-must-valgesse rüütatud robotitest paraadil oma rügemendi kokku panna.

Igal juhul sügav kummardus ja suured tänud neile meid vastu võtmast.
Starship Technologies

Kuna ekskursiooni käigus selgus, et meie koolis oleks vaja robotit, mis viiks raamatuid keldrist teise korruse raamatukokku, siis tekkis meil plaan selline asi valmis ehitada. Tagasisõidul sai juba selgeks, et robot peaks olema kandiline, et sinna oleks hea raamatuid sisse panna. Et aga treppidest liikuda, siis tal võiksid all olla lindid või võiks ta liikuda seina külge kinnitatud linti mööda või võiks ta üldse hõljuki sarnane olla. See on vaja veel täpsemalt läbi arutada.

Aga kõige olulisem on muidugi nimi ja selle jaoks saime juba päris mitu valikuvarianti:
Evo
Raamatu Teet
Reetur
Transporter
Mamma Mia

Nii, et ega nüüd ei olegi enam muud kui hakkame aga prototüüpi ehitama. Isegi Starship’i meeskond oli meid vajadusel valmis nõuga aitama.