Starship Technologies pakirobotid 2

Läksime teist korda Starship Technologies kontorisse pakiroboteid vaatama, kuna ühe korraga me ei oleks sinna ära mahtunud. Seegi kord võeti meid kohe ukse peal rõõmsalt vastu, aga eelmise korra kolmas korrus oli asendunud kuuenda korrusega. Selgus, et nad olid vahepeal kolinud ja nüüd oli meil ka võimalus nende uued ruumid üle vaadata.

Kõigepealt me tutvusimegi kohe ühe pakirobotiga. Saime teada, et see kaalub umbes 20 kg. Ja kui keegi tänaval peaks ta tahtma kaasa võtta, siis oleks see üsna keeruline. Meilgi ei õnnestunud teda kuidagi üles tõsta. See eest lugesime üle kõik sensorid ja kaamerad ning vaatasime pakiroboti sisse. Igal robotil on ka oma number. Samuti nagu autodel on registreerimisnumbrid.

Robotite ehitamise toas näidati meile ühte päris uut robotit, mis pidavat paari päeva pärast ka õue pääsema. Uuematel mudelitel olevat mõned osad juba täiesti teistsugused (näiteks kaamerad). Ka roboti peal olev kaas on nüüd valget värvi. Põhjuseks, et soojadel maadel kuuma päikese käes olles kaup üle ei kuumeneks.

Siis viidi meid ühte eriti huvitavasse tuppa. See oli nagu arstituba ja kool koos. Seal robotid harjutasid mööda tõusu üles liikuma, kuna nad peavad oskama Mercedes bussidesse sisse sõitma. Lisaks oli seal seinte ääres veel palju erivärvi ruutudega pilte, mille järgi robotid suudavad kindlaks teha erinevaid mõõtmeid. Näiteks kui suured/kõrged on kõnnitee ääred. Seda tegevust nimetati kalibreerimiseks.

Enne kui me robotite juhtimise juurde jõudsime nägime juba liftist, kuidas üks nendest tänaval sõitis. Handler ikka saatjaks kaasas.

Robotite juhtimise ruumis oli palju arvuteid, kus neid siis juhiti ja oldi ühenduses saatjatega. Üks robotitest asus samal ajal lausa Londonis. Ilm paistis seal ka päris ilus olevat.

Enne lahkumist pakuti meile veel suures koguses kommi. Selgus, et ka sealsed robotite inimesed on väga magusamaiad. Nii nagu meiegi. Seetõttu on neil alati ka kommid kontoris olemas. Jätsime meiegi omalt poolt ühe kommikarbi neile tänutäheks.

Tegime veel ettepaneku, et nad võiksid teha samasuguseid aga väiksemaid pakiroboteid. Lastele. Pultidega juhtimiseks. Nagu selgus, siis me ei olnud ainsad, kes nii arvasid. Aga neil endal olevat plaan neid roboteid veel suurematena teha, et saaks rohkem kaupa sisse panna.