Huviringide ajad ja hinnad

Robootika on võimalusterohke huviala, mis arendab ruumilist, loovat ja tehnilist mõtlemist ning õpetab tegevusi läbi mõtlema ja planeerima. Programmeerimine ei ole sugugi igav koodikirjutamine, vaid läbi erinevate mängude saab sellest lõbus ja haarav tegevus. 

Ringe viib läbi Ringa Rooteman, kellel on pikaajaline kogemus programmeerijana. Ta on olnud tarkvaraarendaja üle 20 aasta ja koolitusi läbi viinud üle 5 aasta. Põhiliselt kasutatud keelteks on PL/SQL ja Python.

Ringa on lisaks läbinud erinevaid robootika ja programmeerimisega seotud koolitusi ning ehitanud ise valmis väiksemaid roboteid ja prototüüpe. Ta viib koolis ning lasteaias läbi robootika- ja programmeerimisringe, õpetab koolis robootikat ja programmeerimist ning korraldab erinevaid robootika ja programmeerimise teemalisi töötubasid. 


Tarkade seadmete ehitamise ja programmeerimise ring 5.-8. klassile

Targad seadmed teevad inimese töö kergemaks ja arvutid aitavad rutiinseid tegevusi lihtsamaks teha.
Ringis ehitatakse erinevaid seadmeid (näiteks pilditrummer, radar, temperatuuri andur jms.) ja kasutatakse selleks riistvaravahendeid (näiteks led lambid, andurid, mootorid, ekraanid jms.) ning selle käigus omandatakse teadmised prototüüpide ja robotite ehitamiseks. Tänu sellele saab selgeks, kuidas elektriskeeme lugeda, neid koostada ja nende järgi seadmed valmis ehitada.

Seadmete ehitamiseks kasutatakse Arduino arendusplaati ja Raspberry Pi miniarvutit. Arduino platvormil õpitakse C programmeerimiskeelt ja Raspberry Pi abil Python programmeerimiskeelt. Lisaks kirjutatakse Pythonis erinevaid lahedaid programme, joonistatakse kilpkonnagraafikas pilte ja tehakse lihtsamaid mänge.

Tabasalu Kooli peamajas:
Kooli 9, Tabasalu, Harku vald, Harjumaa

Tunnid toimuvad üks kord nädalas alates 11.09.2023.a.
esmaspäeviti kell 16.15 – 17.45

Huviringi kuutasu on 42 eurot.

Registreerimine Huvitegevuse ja Noorsootöö Sihtasutuse kodulehel: huviringid.ee


Robootika- ja programmeerimisring 1.-4. klassile

Robootika- ja programmeerimisring on mõeldud 1.-4. klassi õpilastele. Tundides õpitakse tundma erinevaid hariduslikke roboteid, programmeerima visuaalses programmeerimiskeeles ja ehitama plokkidega liikuvaid roboteid. Ringis on võimalik kasutada mitmeid erinevate võimalustega robootikakomplekte: mBot, CodeBug, Cubroid, Ozobot, Moss, Dash, Neuron jne. Lisaks õpitakse visuaalset programmeerimiskeelt kasutades selleks erinevaid keskkondi. Kõige populaarsem on Scratch, kus saab valida erinevaid tegelasi ja esemeid ning panna need vastavalt soovile liikuma. Tulemusena saab valmis arvutimäng või video. 

Tabasalu Kooli peamajas:
Kooli 9, Tabasalu, Harku vald, Harjumaa

Tunnid toimuvad üks kord nädalas alates 12.09.2023.a.
teisipäeviti kell 16.00 – 17.30
kolmapäeviti kell 16.00 – 17.30

Muraste Koolis:
Lee tee 9, Muraste, Harku vald, Harjumaa

Tunnid toimuvad üks kord nädalas alates 14.09.2023.a.
neljapäeviti kell 14.10 – 15.40

Huviringi kuutasu on 42 eurot.

Registreerimine Huvitegevuse ja Noorsootöö Sihtasutuse kodulehel: huviringid.ee


Robootikaring Harku valla lasteaedades

Robootikaring on mõeldud 5.-7. aastastele lastele. Tundides õpitakse tundma erinevaid hariduslikke roboteid, programmeerima visuaalses programmeerimiskeeles ja ehitama plokkidega liikuvaid roboteid. Ringis on võimalik kasutada mitmeid erinevate võimalustega robootikakomplekte: mBot, CodeBug, Cubroid, Ozobot, Moss, Dash, Neuron jne. Lisaks õpitakse visuaalset programmeerimiskeelt kasutades selleks tahvelarvutis olevaid erinevaid keskkondi. Eesmärgiks on lahendada ülesandeid, milles tuleb plokke õigesti liigutada. Võimalik on kasutada ka Scratch programmi, kus on programmeerides võimalik valmis teha liikuvate esemete ja tegelastega video.

Teelahkme lasteaias:
Hämariku tee 1/5, Tabasalu, Harku vald, Harjumaa

Tunnid toimuvad üks kord nädalas alates 11.09.2023.a.
esmaspäeviti kell 15.15 – 16.00
neljapäeviti kell 17.00 – 17.45

Harkujärve lasteaias:
Jaan Ventri tee 6, Harkujärve, Harjumaa

Tunnid toimuvad üks kord nädalas alates 01.10.2023.a.
teisipäeviti kell 15.00 – 15.45

Harku lasteaias:
Instituudi tee 5, Harku, Harjumaa

Tunnid toimuvad üks kord nädalas alates 12.09.2023.a.
kolmapäeviti kell 15.00 – 15.45

Vääna-Jõesuu lasteaias:
Terra tee 8/1, Vääna-Jõesuu, Harku vald, Harjumaa

Tunnid toimuvad üks kord nädalas alates 14.09.2023.a.
neljapäeviti kell 16.00 – 16.45

Huviringi kuutasu on 24 eurot.

Registreerimine Huvitegevuse ja Noorsootöö Sihtasutuse kodulehel: huviringid.ee


Robootikaring Tallinna Kristiine Lasteaias

Robootikaring on mõeldud 5.-7. aastastele lastele. Tundides õpitakse tundma erinevaid hariduslikke roboteid, programmeerima visuaalses programmeerimiskeeles ja ehitama plokkidega liikuvaid roboteid.

Ringis on võimalik kasutada mitmeid erinevate võimalustega robootikakomplekte: Qobo, mTiny, Cubroid, Ozobot, Moss, Dash jne. Lisaks õpitakse visuaalset programmeerimiskeelt kasutades selleks tahvelarvutis olevaid erinevaid keskkondi. Eesmärgiks on lahendada ülesandeid läbi plokkide liigutamise. 

Tunnid toimuvad üks kord nädalas alates 21.09.2023.a.
neljapäeviti kell 08.00 – 08.45
reedeti kell 08.00 – 08.45

Registreerimine: kool.digipurk.ee

< Tagasi