Roboolümpia 2021

Sel aastal võtsime roboolümpiast osa mBot robotiga purjetamises. Ülesandeks oli meisterdada purjetamiseks mõeldud rada, tutvuda purjespordiga ning kujundada just oma purjepaadile sobiv teekond. Purjeka teekond võis olla kujutatud enda fantaasia järgi. Valminud teekonnale pidi olema märgitud: START, FINIŠ ja lisatud vähemalt 2 poid, mille vahelt mBot sõidab.

Võistluse tulemus 🤖 ⛵️ ☺️

Ettevalmistused 🌤 🌊 🤩

Kõigepealt tuli uurida, kuidas purjetamise võistlused toimuvad ja millised reeglid on. Raja aluseks sai valitud purjetamiseks mõeldud kolmnurkne rada. mBot läbis seda kaks korda ja sõitis seejärel finišisse.

Peale mõningaid testimisi ja katsetusi sai alustatud võistluse jaoks mõeldud raja meisterdamisega. Selleks tehti paberist paadikesi ja erivärvilisi lipukesi. Raja ääres oli tribüün pealtvaatajatega ja isegi rannabaar. Ei puudunud ka olümpiarõngad ning osa publikust asus suure kruiisilaeva peal. Stardi ja finiši joonel asusid paberist tehtud poid ning lisaks neile oli rajal veel kolm poid.

mBot robotile sai peale ehitatud puri nimega K.Puri ja purjetajal viibis üks tore paberist meisterdatud purjetaja. Rajale oli lisatud takistuseks üks suur kalju, mille otsas istus väike konnake. Sellest tuli purjetajal mööduda.

mBot robotiga joone järgimiseks ja kaljust möödumiseks tuli teha programm mBlock rakenduses. Aluseks sai võetud mBlock-is näidisena antud programmid ja kohandatud need vastavalt rajale.

Tublid meisterdajad ja ehitajad olid Mia ja Gretel ning juhendajaks Ringa.