Muraste Unicorn Squad 05.11.21

Kuidas püsivad lennukid õhus ja kuidas langevarjuga alla hüpates kiirus väheneb?

Tunnis tegelesimegi nende küsimuste vastuste otsimisega. Enne meisterdamist vaatasime mõningad õpetusvideod ja videoid, kuidas droonid iseseisvalt inimesi transpordivad.

Paberist tegime kolm erineva kujuga lennukit ja katsetasime nende lennuvõimekust. Kuna langevarju tegemine tundus tüdrukutele äärmiselt huvitav, siis hakkasimegi neid üsna ruttu tegema.

Langevarjuks kasutasime 4 õhukest pabertaskurätikut ja teipisime need omavahel kokku. Seejärel tegime nurkadesse augud ja kinnitasime sinna nööride otsad. Meie lendajateks olid lauatennise pallid. Katsetades samal ajal alla tulemist nii langevarjuritel kui lauatennise pallidel omaette, selguski et langevari võtab hoogu ikka piisavalt maha. Vahepeal läksid küll osadel nöörid sõlme, aga saime need ilusti lahti.

Kõige viimasena hakati katsetama, mis juhtub kui langevari lasta alla hoopis tagurpidi ja langevarju sisse panna lauatennise pallid. Alguses üks, siis kaks jne. Ei saa öelda just, et sellisest langevarjust sellisel kujul väga palju kasu oleks. Aga katse on katse ja küllap selle pealt mõned ikkagi omad järeldused teevad. Kõige viimasena aga kukkus alla langevarjur ilma pallideta.