Kutse robotiehitamise töötuppa Little Robot Friends

Oled Sa kunagi mõelnud, et ehitaks endale ise päris oma roboti? Tule ja tee algust.

Robotiehitamise töötoas saab iga osaleja endale valmis meisterdada päris oma väikese robotsõbra. Little Robot Friends komplektidest, mida me töötoas üheskoos kokku hakkame panema, sünnivad taibukad taskurobotid: Spikey, Curvy või Ghosty.

Nad väljendavad oma tundeid värviliste silmade vilgutamise ja lõbusate häälitsustega ning reageerivad puudutustele, neid ümbritsevale valgusele ja isegi häältele. Peale kokkupanemist on meie järgmiseks ülesandeks nende pisikeste tegelaste õpetamine ehk programmeerimine. Saame teada kuidas käib robotite õpetamine programmeerimiskeeles C++.

Töötuba toimub kahel päeval Tabasalu Ühisgümnaasiumis ja osalema on oodatud kõik huvilised alates 10-ndast eluaastast. Töötuba mahutab kuni 15 osalejat, seega palume huvilistel registreerimisel arvestada, et kohtade arv on piiratud.

Esimesel päeval uurime millest need robotid kokku pannakse, õpime selgeks kuidas erinevaid komponente roboti külge joodetakse, ehitame roboti valmis ning katsetame kuidas ta töötab. Teisel päeval tutvume C++ programmeerimiskeelega, kirjutame valmis ja katsetame erinevaid programme ning lõpetame päeva väikeste robotite peoga, millest võtavad osa kõik valmisehitatud väikesed robotsõbrad.

Et mängimine oleks lõbusam, meisterdame neile ka erinevaid kostüüme. Kõik lapsed saavad iseehitatud roboti endale, päriseks. Et siis jätkata erinevate programmide kirjutamise ja lõbusate mängudega juba iseseisvalt.

Töötubades uurime veel ka teistsuguseid roboteid. Vaatame kuidas need töötavad, programmeerime ja paneme nad liikuma.

Kõik robotite ehitamiseks vajalikud tööriistad, materjalid ja ohutusvahendid on kohapeal olemas. Eelnevat kogemust programmeerimisel vaja ei ole. Toitlustamine on hinna sees.

Registreerumine töötuppa toimub Huvitegevuse ja Noorsootöö Sihtasutuse kodulehelt, täites ära vastava sooviavalduse registreerimise lingi alt.

TÖÖTOA AJAKAVA

Esmaspäev, 28.08.2017
10:00 Kogunemine
10:15 Töötoa ja robotite tutvustus
11:00 Robotsõbra kokkupanemine
13:00 Lõunasöök
13:30 Robotsõbra kokkupanemine ja katsetamine
15:00 Robotsõpradele kostüümide meisterdamine
16:00 Töötoa esimese päeva lõpetamine

Teisipäev 29.08.2017
10:00 Kogunemine
10:15 C++ programmeerimiskeelega tutvumine, programmide kirjutamine ja katsetamine
13:00 Lõunasöök
13:30 Võimalus erinevate robotitega mängida ning jätkata tööd väikese robotsõbraga.
15:00 Robotsõprade pidu
16:00 Töötoa lõpetamine